Pro aplikaci v domácnostech na výrobu kefíru.

Kefírová mlékárenská kultura 50 g (na 15 litrů mléka) Kefír- zbraň proti alergiím
Pokud máte vysoký cholesterol, problémy se střevy a chcete posílit celkovou imunitu, pijte pravidelně kefír. Pravidelná konzumace kefíru snižuje riziko vzniku rakoviny tlustého střeva.Podle nejnovějších studií by se právě kefír mohl stát velmi efektivním pomocníkem v boji proti alergiím na potraviny. Tento poznatek vědci opírají o výsledky testů s myšmi, kde zmíněný mléčný nápoj potlačil imunitní reakci, kterou u alergiků vyvolávají určité bílkoviny. Kromě toho měl kefír pozitivní vliv na střevní flóru zvířat, která je jedním z klíčových faktorů při vzniku alergií. Po těchto výsledcích chtějí vědci zjistit, které látky v kefíru mají uvedené pozitivní účinky.Můžeme tedy jen doufat, že blahodárný vliv kefíru v boji proti alergiím se brzy osvědčí i na lidech.
Zdroj: Zemědělec noviny, ročník 43, 20.10.2006
 
Kefírová mlékárenská kultura (sušená) určená pro aplikaci v domácnostech na výrobu kvalitního kefíru bez přídatných látek a konzervantů.
 
Návod na přípravu:
 
  • Do pasterizovaného mléka (záhřev na 95 ° C, 2-3 min.) Vychlazeného na 23 -25 ° C vsypeme požadované množství práškové kultury (3,3 g na 1 litr mléka) z obsahu nádobky a dobře promícháme.
  • Nádobu s očkovaných mlékem umístíme na teplé místo 23 -25 ° C a necháme odstát 20 až 24 hodin.
  • Po této době uložíme výrobek na 12 hodin do chladničky, čímž dosáhneme kultivovanou kulturu s optimální konzistencí a chutí.
 
Složení: mléko, sušené mléko, laktóza, mikrobiální kmene- Lc. lactis subsp. lactis a Cremorne, Lc. lactis subsp. diacelilactis, LBC. acidophilus, LBC delbrueckii, LBC. Kluyveromyces marxianus, Candida kefyr
 
Skladování a minimální trvanlivost:
Skladování: při 4 ° C
Minimální trvanlivost: vyznačena na obalu

Upozornění: Před konzumací smetanového zákvasu, jogurtu, kefíru, a acidofilního mléka nezapomeňte z nich oddělit dvě lžíce, které lze využít k další očkování mléka! Při dodržení hygienických podmínek je možné tímto způsobem dosáhnout několikanásobné přeočkování (5-10x). Pak je třeba opět použít originální kulturu, aby bylo zajištěno správné zastoupení mikroflóry.
 
Balení: 1ks
(vyhrazujeme si právo měnit tyto popisy a specifikace bez předchozího upozornění)
 Informační centrum eshopu

Sýrařské sady                                  Syřidla
Chlorid vápenatý
Mlékárenské kultury                       Bylinky do sýrů
Plachty a tvarožníky
Sýrařské formy                                   Sýrařské vosk                                    Filtry na mléko                                  Ostatní pomůcky  


©Copyrith Milchema s.r.o. 2014

Doprava
Doba expedice
Poštovne
Možnosti platby
Jak nakupovat
Obchodní podmínky
Reklamace
Ochrana osobních údajů                      Kontakty                                                                                 

Milchema, spol. s r.o.
Tatranská 295
01701 Považská Bystrica
Slovenská republika
+421 0907 036 482
info@milchema.sk
www.milchema.sk