Pro aplikaci v domácnostech na výrobu jogurtů.

Jogurtová kultura yougourmet (na 1 litr mléka) 

Yogourmet® je přední značka domácí výroby jogurtu a kefíru od roku 1983 založená kanaďanem Lyo-San Inc.. Jogourmet je rodinná společnost, která byla průkopníkem lyofilizace mléčných kultur.

Lactobacillus Bulgaricus je bakterie, která se nachází v kyselém mléce. Trvale je přítomna iv trávicím traktu lidí, kteří pravidelně konzumují značné množství kyselého mléka. Výzkumy dokázaly, že tito lidé jsou zdravější a dožívají se nadprůměrného věku.

Jogurtová mlékárenská kultura (sušená) určená pro aplikaci v domácnostech

Návod na přípravu:

Čerstvé mléko (1 litr) zahřejeme nejméně na 82°C, nebo přivedeme k varu. Následně vychladíme na 42-44 ° C a přidáme obsah sáčku z balení na 1 litr a dobře promícháme.
Rozlijeme do nádob a udržujeme při teplotě 42-44°C po dobu 4-5 hodin, nebo pokud nemá jogurt správnou konzistenci (tuhost). Potom uložíme jogurt na cca 8 hodin. do chladničky, čímž dosáhneme jeho optimální konzistence a chuti.


Složení: Lactobacillus bulgaricus, Streptococcus thermophilus, Lactobacillus acidophilus, Maltodextrin, Sacharóza, obsahuje mléko

Skladování a minimální trvanlivost:

Skladování: při 4°C
Minimální trvanlivost: vyznačená na obalu


Upozornění: Před konzumací smetanového zákvasu, jogurtu, kefíru či acidofilního mléka nezapomeňte z nich oddělit dvě lžičky, které lze využít k dalšímu očkování mléka! Při dodržení hygienických podmínek lze tímto způsobem dosáhnout několikanásobného přeočkování (5-10x). Potom je třeba opět použít originální kulturu, aby bylo zajištěno správné zastoupení mikroflóry. Při dodržení správného postupu při přípravě a očkování mléka získáte z jednoho balení 10 litrů kvalitního čistého jogurtu bez konzervantů a zdraví škodlivých přísad.

Balení: 1 ks

(vyhrazujeme si právo měnit tyto popisy a specifikace bez předchozího upozornění)
 Informační centrum eshopu

Sýrařské sady                                  Syřidla
Chlorid vápenatý
Mlékárenské kultury                       Bylinky do sýrů
Plachty a tvarožníky
Sýrařské formy                                   Sýrařské vosk                                    Filtry na mléko                                  Ostatní pomůcky  


©Copyrith Milchema s.r.o. 2014

Doprava
Doba expedice
Poštovne
Možnosti platby
Jak nakupovat
Obchodní podmínky
Reklamace
Ochrana osobních údajů                      Kontakty                                                                                 

Milchema, spol. s r.o.
Moyzesova 816/101
01701 Považská Bystrica
Slovenská republika
+421 0907 036 482
info@milchema.sk
www.milchema.sk

 
Soubory cookies používáme pro správné fungování naší webové stránky a jejích funkcí. Pomocí souborů cookies si také například pamatujeme váš preferovaný jazyk, zvyšujeme pro vás relevanci zobrazovaných reklam, počítáme návštěvu stránek a pamatujeme si vaše nastavení provedená na stránce.