Mlékárenské kultury

Mlékárenské kultury jsou určené k výrobě mléčných a kyselomléčných výrobků jako sýry, acidofilní mléko, jogurt, kefír, máslo a smetanové kultury slouží i jako základ při výrobě sýrů. Mají schopnost měnit nebo zvýraznit chuť a charakteristiku výrobků během zpracování. Nejen ve velkovýrobě, ale i v domácnostech si najdou široké uplatnění díky cenové dostupnosti a výtěžnosti. 

Pomocí nich si můžete doma vyrobit chutné máslo, kefír, jogurt, tvaroh nebo sýr bez chemických látek, konzervantů a zdraví škodlivých přísad či postupů. Získáte tak výrobek obsahující jen mléko a čisté kultury.


Smetanová kultura na 1 nebo 200 litrů mléka MILCOM as, slouží k výrobě zákvasu, kterým následně naočkovat mléko těsně před zpracováním v množství 1-1,5% z objemu zpracovaného mléka. 

Smetanové kultury Flora Danica se přidávají přímo do mléka v množství uvedeném na obalu

Vliv na minimální trvanlivost kultur má i teplota skladování a manipulace. Je třeba rozlišovat tyto teploty. Krátkodobá expozice syřidla během transportu má jen nepatrný vliv na jeho minimální trvanlivost.
   Seřadit podle:  
 Informační centrum eshopu

Sýrařské sady                                  Syřidla
Chlorid vápenatý
Mlékárenské kultury                       Bylinky do sýrů
Plachty a tvarožníky
Sýrařské formy                                   Sýrařské vosk                                    Filtry na mléko                                  Ostatní pomůcky  


©Copyrith Milchema s.r.o. 2014

Doprava
Doba expedice
Poštovne
Možnosti platby
Jak nakupovat
Obchodní podmínky
Reklamace
Ochrana soukromí                               Kontakty                                                                                 

Milchema, spol. s r.o.
Tatranská 295
01701 Považská Bystrica
Slovenská republika
+421 0907 036 482
info@milchema.sk
www.milchema.sk